
Maak eerst het deeg. Meng de bloem, een snufje zout, de boter en parmezaan in een keukenmachine (of met de hand). Voeg de crème fraîche en eierdooiers toe en kneed tot een soepele deegbal. Wikkel het deeg in vershoudfolie en leg 30 minuten in de koelkast.
Verwarm de balsamicoazijn met de suiker in een steelpannetje tot de suiker is gesmolten. Voeg dan de rode kool toe en meng door elkaar. Laat de rode kool 15 minuutjes zachtjes stoven. Pas op dat het niet verbrandt.
Verwarm de oven op 200 °C. Rol het deeg uit zodat het groot genoeg is om de bodem + twee centimeter van de rand van de taartvorm de bedekken. Bedek de deegbodem met appel. Giet de rode kool af en verdeel over de appel partjes. Verdeel de knoflook over de rode kool en verkruimel de geitenkaas en strooi samen met de Parmezaanse kaas over de hartige taart. Verdeel ook de walnoten over de taart. Vouw nu de zijkanten van het deeg naar binnen (zie foto’s). Bestrijk het deeg met wat eigeel en zet de rode kool taart 40 minuten in de oven.