Onze boekenkast vult zich meer een meer met kookboeken. Pasgeleden viel er weer een nieuw prachtig kookboek op de mat: Kom in balans. Een kookboek met 60 voedzame maaltijden, allemaal geserveerd in een kom. En laat ik het nou toch heerlijk vinden om uit een kom te eten; comfort-food.
Voedzame kommen worden met liefde samengesteld, zijn troostrijk, geven voldoening, zijn gezond en smaken heerlijk. Alles wat je nodig hebt om lichaam en geest te voeden in één kom, of je nu een paar minuten hebt om een maaltijd te bereiden, iets nieuws wilt proberen of je lichaam optimaal te laten herstellen na het sporten.
– Kom in balans.
Kom in balans is een kookboek met 60 voedzame recepten onderverdeeld in drie hoofdstukken: ‘ontbijt kommen’, ‘lichte kommen’ en ‘vullende kommen’. Maar voordat we naar de recepten gaan geeft het boek eerst nog wat meer informatie over wat voedzame kommen nu eigenlijk zijn.
Het basisidee van de voedzame kom is dat alles voedingselementen die in je een maaltijd nodig hebt aanwezig zijn: eiwitten (plantaardig, zuivel, vis of vlees), seizoensfruit of groenten, bladgroenten, complexe koolhydraten, gezonde vetten en eventuele extra’s.
– Kom in balans.
Vervolgens worden al deze voedingselementen nog eens extra belicht. Wat zijn eiwitten, koolhydraten en vetten? Welke bladgroenten kan je gebruiken en heb je geen inspiratie voor groente of fruit? Geen probleem. Het boek heeft een hele lijst aan groenten en fruit waar je uit kan kiezen. Het lijstje met toppings & dressings vind ik ook leuk… De makers van het boek geven je inspiratie maar zoals ze zelf al schrijven: ‘gebruik je fantasie’.
Oké zullen we dan maar eens naar de recepten gaan kijken? Allemaal prachtig in beeld gebracht door Issy Croker, een zeer getalenteerde fotografe die zich specialiseert in food, portraits & travel. Ik volg haar al een tijd op Instagram, ze is een serieuze inspiratiebron. Ook in dit boek zijn de foto’s prachtig. Niet complex of met teveel poespas, gewoon simpel en uitnodigend.
Alle recepten krijgen twee bladzijden. Op één bladzijde vind je het recept en op de andere de foto. Ik moet een beetje wennen aan hoe de recepten zijn uitgeschreven. Je ziet bovenaan een lijstje met ingrediënten staan, maar zonder hoeveelheden. Wel staat er een gekleurde stip voor elk ingrediënt die aangeeft tot welk voedingselement (eiwit, vet, koolhydraat etc) het ingrediënt behoort. De hoeveelheden lees je in het recept dat eronder is uitgeschreven. Erg handig vind ik dit niet, ik zie liever direct wat en hoeveel ik nodig heb.
Maar wat wel een voordeel is.. nu lees je in ieder geval eerst het recept voordat je aan de slag gaat. En dat is toch wel een belangrijk keukengeheim.
Ontbijt kommen
Gotta love breakfast! Ik krijg spontaan zin in ontbijt als ik door het eerste gedeelte van het boek blader met Ontbijt kommen. Wat dacht je van een ‘groene smoothie kom met kaneelgranola, kokosyoghurt en gedroogd fruit’? Maar het ‘gepocheerde eitje met misohaverkorrels, spinazie, sesamzaad en gemende microgroenten’ lijkt me ook een prima keuze. Of de iets chiquere ‘pittige fruitsalade met feta, watermeloengazpacho, babysnijbiet en quinoavlokken’.
Lichte kommen
Het volgende hoofdstuk met ‘lichte kommen’ bevat redelijk wat salades en recepten die zeer geschikt zijn als lunch. Een kleine greep: ‘Rode linzen hummus, paprika en spaanse peper, zoete aardappel met kamille’, ‘geitenkwark, rode biet uit de oven over een gemengde salade’ of ‘Perzische kipspiesjes met zigeunersalade, rode rijst en tamarinde yoghurt’. Het water loopt me in de mond.
Vullende kommen
Als je een vullende kom nodig hebt op een dag dat je gesport hebt of om in het weekend indruk te maken op vrienden en familie, probeer dan een van deze recepten.
– Kom in balans.
Het boek valt open op het recept van ‘een salade met gemarineerde feta, tomaten uit de oven, palmkool, pittige bonen en microgroenten’. Ja hoor, kom maar door! Een stukje verderop kom ik ‘massamanbonen met zilvervliesrijst, palmkool en saffraanyoghurt’ tegen. Mijn favo curry uit Thailand is massaman curry, dus je begrijpt dat ik dit recept snel moet proberen!
Tijdens onze reis door Azië heb ik trouwens mijn liefde voor eten uit een kom verder ontwikkeld. In Azië eten ze voornamelijk uit kommen namelijk. De Vietnamese Pho slurp men uit een kom en natuurlijk worden de meeste Thaise curry’s ook in kommen geserveerd. Sinds we terug zijn van onze reis eten wij thuis ook heel vaak uit een kom. Het maakt je maaltijd gewoon echt meer comfortabel. En ik ben gek op comfort food ;).
Aan het einde van het boek word je nog verrast met een bladzijde vol ‘voorraadkastrecepten’. Enkele recepten voor dressings bijvoorbeeld ‘karnemelkdressing, tahindressing en geelworteldressing. Maar ook recepten voor ‘Thaise pasta’ en ‘kimchi’.
Jup, ik ben enthousiast over dit boek. De foto’s zijn prachtig, recepten makkelijk te bereiden en wat ook niet onbelangrijk is: gezond. Echt een boek vol recepten waar je lichaam en geest blij van worden.
Je kan dit kookboek hier kopen: Kom in balans.
WIN het kookboek Kom in balans (gesloten)
Word jij ook zo vrolijk van eten uit een kom en ben je enthousiast geworden over dit boek? Goed nieuws! Ik mag een exemplaar weggeven!
1. LIKE It’s a Food Life op Facebook
2. VOLG It’s a Food Life op Instagram
3. COMMENT onder dit bericht waarom jij ‘Kom in balans’ wilt winnen!
De winnaar is bekend en heeft bericht gehad. Gefeliciteerd Merel!
Volg It’s a Food Life op Facebook | Instagram | Bloglovin’ | Twitter | Pinterest
Dit blog bevat affiliatie links. Lees de disclaimer.
34 Comments
Sharina
15 februari 2017 at 09:04Omdat ik graag gezond eet en dit boek ziet er echt lekker uit! Zou de recepten graag allemaal uitproberen! Ben namelijk erg fan van het ‘bowl’ concept! Duimen maar!
Laura
15 februari 2017 at 14:32Hi Sharina, ik ben ook echt fan van bowls ja! Zo lekker.. vooral met een kommetje eten op de bank 😉
Joyce
15 februari 2017 at 09:08Omdat ik heel veel kommen in mijn kast heb staan die graag gebruikt willen worden voor dit soort recepten!
Laura
15 februari 2017 at 14:33Hi Joyce ja die vragen dan natuurlijk om gebruikt te worden!
Merel
15 februari 2017 at 09:22Ik word helemaal enthousiast van je uitgebreide review!!! Dus natuurlijk zou ik deze recepten ook zelf graag proberen ? Wist niet dat je ook een Facebook pagina hebt, zoek je meteen even op. Liefs, Merel
Laura
15 februari 2017 at 14:34Haha het is ook echt een leuk boek 😀 ja hoor ook actief of FB 🙂
Laura
19 februari 2017 at 18:09Gefeliciteerd Merel! Jij bent de winnaar van dit mooie kookboek Kom in balans! Ik stuur je een berichtje voor je gegevens!
Marijke Stoelwinder
15 februari 2017 at 09:37Ik zou het boek graag willen winnen om de groente en fruit uit mijn ecologische moestuin optimaal te kunnen gebruiken voor mezelf en mijn gezin.
Laura
15 februari 2017 at 14:35Wat leuk een moestuin! Dat is ook mijn droom later. Ik moet het nu nog doen met een balkonmoestuintje:D
Jennifer
15 februari 2017 at 09:39Waauuw, dit boek wil ik! Ik ben helemaal enthousiast ja je review! Lekker weer wat nieuwe inspiratie! En… ik kan wel weer wat balans in mijn voedingspatroon gebruiken! Fingers crossed!
Liefs, Jennifer
Laura
15 februari 2017 at 14:35Haha ja is de balans weer nodig? Ik heb ook zo van die periodes dat ik het weer even terug moet vinden 😉
Marie-Louise
15 februari 2017 at 10:20Klinkt als een super leuk kookboek! Hier kan ik zeker inspiratie uithalen voor gerechten en salades, ook lijken mij de recepten erg lekker, dus mij lijkt het me echt super om dit kookboek te winnen 🙂
Mijn familie zal dit vast ook heel leuk vinden, aangezien ik altijd meteen aan de slag ga als ik een nieuw kookboek in handen heb haha!
Laura
15 februari 2017 at 14:37Hihi jouw familie zou wel blij met jou zijn. Altijd leuk hè nieuwe gerechten uitproberen!
Jelske
15 februari 2017 at 10:45Het lijkt me echt super om dit kookboek te winnen! Ik kan wel wat balans gebruiken. Bovendien ben ik dol op eten uit mijn mooie kommen, maar de variatie is een beetje zoek, dus dit boek zou zeker helpen 🙂
Laura
15 februari 2017 at 14:37Bedankt voor je reactie! 🙂 dit boek kan zeker helpen met het vinden van balans!
Vivian | stayaliveandcooking
15 februari 2017 at 10:55Jaaaaaa die lijkt me super tof! Ben de laatste tijd zelf ook heel erg bezig met recepten uit kommen – Buddha bowls, poke bowls… maar merk dat ik een beetje vastloop wat betreft de ingrediënten. Dus zou dit boek super graag winnen, zou ik echt heel gaaf vinden!
Laura
15 februari 2017 at 14:59Leuk hè die bowl hype. Ik ben er ook helemaal weg van!
Hilde
15 februari 2017 at 10:59Het liefst eet ik al mijn eten uit een kom! Waarom weet ik niet, maar op de één of andere manier smaakt het lekkerder :).
Laura
15 februari 2017 at 14:56Mee eens hoor Hilde! Een kom maakt van al het eten comfort-Food:)
Francina Veerman
15 februari 2017 at 15:23Lijkt me een super leuk boek!! Ben zelf nog best zoekende in een balans en eten uit bowl is het ultieme gevoel van comfortfood!
Anita H.
15 februari 2017 at 21:03Mijn ontbijt (budwigpap) eet ik al jarenlang dagelijks uit een kom. Het avondeten af en toe, maar dat wil ik best wat vaker doen. Kookboeken hebben altijd mijn interesse. Inspiratie kan ik wel gebruiken; ik eet eigenlijk wat veel van hetzelfde. Gezonde, pure voeding is trouwens wel een must voor mij.
Anne Marie
15 februari 2017 at 21:44Eh, omdat ik een beetje kookboekverslingerd (wil het niet verslaafd noemen) ben en omdat ik altijd op zoek ben naar inspiratie voor nieuwe recepten en mooie foto’s.
Greetje
15 februari 2017 at 22:59Dit lijkt me een mooi kookboek. Ik ben altijd op zoek naar inspiratie voor lekkere recepten. Een nieuw kookboek is zeer welkom.
Myrthe
16 februari 2017 at 00:31Dit boek lijkt echt vol inspiratie te zitten als ik jou sfeerfoto’s zo zie. Ik eet altijd eigenlijk mijn eten uit een kom (op de bank; stout he :P) Het houdt gewoon veel makkelijker vast en voor mijn gevoel blijft mijn eten er ook langer warm in. Ik ben al een tijdje bezig met alternatieven zoeken voor pakjes en zakjes, want ik vind het gewoon veel te zout en het barst van de E-nummers. Ik denk dat dit boek me zou kunnen helpen om weer wat nieuwe gerechten uit te proberen. Ik kijk ook wel eens op internet, maar dan wordt ik gewoon niet wijs uit alle keus, zo overweldigend. Het vasthouden van een boek en er rustig in bladeren past meer bij mij. Ik doe heel graag mee met de winactie en hopelijk mag ik dan straks lekker aan de slag in de keuken :).
Ik lees dat je graag wilt dat ik je volg op Facebook en op Instagram, maar dat heb ik helaas niet. :S.
Ik volg je nu wel op Bloglovin’ (meermyr) en daar heb ik dit artikel ook geloved en gesaved. Ik hoop dat je dat ook leuk vind :).
Tamara
16 februari 2017 at 07:54Jaaaa…ik wil dit boek ! Heerlijk om weer nieuwe inspiratie te lezen. Ik ben een groot voorstander van uit kommen eten. Makkelijk en niet zoveel afwas. Ik ga duimen !! Liefs Tamara
Liesbeth
16 februari 2017 at 10:10Ik ben gek op gerechten uit een kom! All day bowls van Denise Kortlever is dan ook één van mijn favorieten :). Ben heel benieuwd naar dit boek! En een beetje extra balans is altijd fijn.
Brigitte
16 februari 2017 at 11:30Een gezonde omschakeling maken! Ons eetpatroon aanpassen met behulp van deze recepten, zodat ook de bloeddruk van mijn lief natuurlijk lager wordt.
San
16 februari 2017 at 14:34Wat een tof boek lijkt me dit! Mijn kommetjes worden stiekem toch altijd een beetje hetzelfde, dus voor een beetje broodnodige variatie doe ik graag nieuwe ideeën op!
Maartje
17 februari 2017 at 14:29Bijna vergeten om mee te doen met je winactie ? Maar het lijkt me echt een super leuk boek dus ik doe graag mee. Nieuwe inspiratie is altijd welkom, zeker als het om alle van die hip receptjes gaat. Mijn vriend en ik gaan binnenkort samenwonen en ik denk dat de recepten voor hem ook prima te doen zijn voor de momenten dat ik niet thuis ben. Hij moet meer in balans komen dan ik ?
Kim
17 februari 2017 at 21:26O, wauw de titel alleen al! En de recepten zien er heerlijk uit! Zit nu ziek op de bank met knallende koppijn. Ben heel benieuwd wat dit balans receptenboek met mijn lichaam en mind kan doen. Oh en ik ben gek op koken en bakken! Het lijkt me echt een heel leuk boek. ♡
Anja
18 februari 2017 at 10:59Ohhhh wat een mooie stok achter de deur…. nee leidraad naar een gezond(er)e levensstijl zou zo mooi van pas komen! Zou het graag willen winnen om m’n lief en mij weer een duwtje in de rug te geven on op het goede (voedings)pad te gaan lopen… ??♀️??♀️??♀️????
Laura
18 februari 2017 at 13:20Wat zien de foto’s er heerlijk uit!!! Krijg er spontaan trek van! Het lijkt me een heel leuk en inspirerend boek. Ik heb net mooie kommen gekocht, dus met de recepten uit dit boek kan ik ze meteen goed in gebruik nemen. Daarnaast wil ik kijken of een aanpassing van mijn voedingspatroon iets kan doen voor mijn hoofdpijn en darmklachten.
Niki
19 februari 2017 at 17:05Ziet er heerlijk uit allemaal! En lekker veel vega recepten zo te horen!! Heerlijk eten uit een bowl, dat kan ook zo lekker op de bank :$. Soms heb je daar echt behoefte aan! Lekkerrrr! 😀
Sophie
19 februari 2017 at 22:23Ik hoop dat ik nog op tijd ben, maar vooral om de lekkere recepten voor verschillende ‘bowls’ zou ik dit boek heel graag willen winnen. Ik vind het heerlijk om lekker te bladeren in kookboeken en receptjes uit te proberen. Ik ben heel benieuwd naar dit boek en zou het heel leuk vinden om te winnen!